«

»

Noční hasičská soutěž Pohár starosty SDH Hůrka 2016

V sobotu 16. července 2016 uspořádali hasiči z Hůrky první ročník noční hasičské soutěže v požárním útoku mužů a žen Pohár starosty SDH Hůrka.

foto_nocni_has_soutez_sdh_hurka_7-2016_fotoSoutěže se zúčastnilo 16 družstev mužů a 11 družstev žen. Běžel se požární útok na 2B bez dopouštění vody do kádě dle pravidel novojičínské ligy. Trať útoku byla nasvětlená na základně a u terčů. Kategorii mužů vyhráli hasiči ze Stachovic (16,01 s), u žen zvítězily Janovice (19,53 s). Muži z Hůrky obsadili páté místo (18,47 s), ženy neshodily levý terč a útok nedokončily.

Letošní noční soutěž již tradičně doprovázel vytrvalý déšť, který začal ten den odpoledne a ustal po ukončení soutěže. To však nevadilo příznivcům požárního sportu, pro které bylo přichystáno posezení vedle tělocvičny a pod tribunou, soutěžící družstva se mohla připravit pod přístřeškem v blízkosti startu. Na čepu byl 11° Kozlík a 0° Kofča, prodávala se grilovaná vepřová kýta a uzené domácí klobásky. Akci hudebně doprovázel DJ Machy z Jeseníku n.O.

Tímto bych chtěl poděkovat Obci Jeseník nad Odrou a TJ Slavoj za spolupráci a poskytnutí krásného areálu. Hasičům z Kujav za zapůjčení průhledné svítící kádě, hasičům z Hukovic za provozování elektronických terčů a jednateli firmy PEMAT TRADING s.r.o. panu Machulovi za přistavení skříňového automobilu.

Velký dík patří členům našeho sportovního družstva a dalším členům sboru, kteří se aktivně podíleli na chystání a průběhu akce. Výbornou organizační práci odvedl náš člen Radek Tomčák, který i akci v průběhu komentoval.